בית"ר ירושלים

צעד וחצי לליגה א
ניצחון גדול 69-53 במשחק העונה מעלה את הקבוצה למקום הראשון
האתר הרשמי 08,03,2018 - 12:53
חנות הקבוצה הרשמית

בית"ר ירושלים הביסה אמש (רביעי) את הפועל י-ם מבשרת 69-53 במשחק העונה של ליגה ב'. הניצחון מקרב את בית"ר לעליית ליגה כאשר רק אם תפסיד שני משחקים עד לסיום העונה ומבשרת ישמרו על מאזן נקי היא תאבד את המקום הראשון. נותרו עוד חמישה מחזורים עד לסיום העונה. המשחק הועבר בשידור ישיר באתר ישראל ספורט ובקבוצת הפייסבוק קהילת הכדורסל.

בית"ר חסרה במשחק את רותם שמואלי, סיני מורד ושגיא שרמן הפצועים. פרדו לוי ושטרית עלו לשחק למרות שהם סוחבים פציעות.  בית"ר עלתה בחמישיה עם איסי מושכל, שטרית, אברמובסקי, דניאל ובוים.
.
פתיחת המשחק הייתה דווקא של מבשרת שעלו 5-2 דקה וחצי מהפתיחה.  מושכל התחיל לשלוט בקצב המשחק, ובית"ר חזרה למשחק. הרכז הבית"רי שקלע 7 נקודות ברבע הראשון הוסיף גם משחק לחימה. 21-12 לבית"ר  בסיום הרבע הראשון.

בפתיחת הרבע השני שוב היו אלה שוב המארחים ממבשרת ששלטו במשחק. במצב 19-16 למבשרת התעוררו הבית"רים, שלשה עם הקרש של שטריתו ונקודות חשובות של דניאל ואוקנין העלו את בית"ר  ל29-20 שחקני מבשרת ניצלו חוסר ריכוז של בית"ר וצמצמו את ההפרש ל4 בלבד. 30-18 לבית"ר במחצית.
את המחצית השניה פתחה בית"ר בסערה. לאורך כל הרבע השלישי חדרו שחקני בית"ר פעם אחרי פעם, וכמעט בכל התקפה קלעו סל או סחטו עבירה. בצד השני הגארדים של בית"ר אמללו את יניב דרבסי הרכז של מבשרת והפריעו לשטף המשחק של הלבנים.  51-34 לבית"ר בסיום הרבע השלישי.

הרבע האחרון נפתח בשליטה בית"רית וההפרש עלה ל22 חמש דקות לסיום המשחק. מבשרת הזעיקו פסק זמן, וחזרו ממנו עם הגנת לחץ. השחקנים בשחור התקשו לקלוע סלי שדה. מבשרת הצליחו להוריד את ההפרש ל14 2:30 דקות  לסיום. סל של איסי מושכל העלה את ההפרש 17 קטע את נסיונות הקאמבק של המארחת. סלים מהעונשים של דקבסי צמצמו שוב את ההפרש ל14. סל של חולודנקו קבע את תוצאת המשחק. 69-53 לבית"ר בסיום.


הניצחון מעלה את בית"ר למקום הראשון על חשבונה של מבשרת. המצב בטבלה- בית"ר עם 31 נק', מבשרת עם 30 נק'. נשארו עוד חמישה מחזורים עד לסיום העונה. כדי שמבשרת יעברו את בית"ר צריכים לקרות שני דברים- שבית"ר תפסיד שני משחקים ושמבשרת  תנצח את כל המשחקים. שתי הקבוצות לא הפסידו לאף קבוצה אחרת במהלך העונה.

בבית"ר נשארים עדיין דרוכים לקראת המשחקים הבאים והם ממש לא רוצים למעוד מול קבוצות שבמשחקים הקודמים הביסו ב20 הפרש ומעלה. בשל הסיכויים הגבוהים שהקבוצה תעלה לליגה א', התחילה הנהלת הקבוצה להערך לעונה הבאה. הצוות המקצועי נותן הרבה קרדיט לשחקני הסגל הנוכחי ובקבוצה מתכוונים להשאיר את השלד של הקבוצה, אבל כדי לעלות ליגה גם בשנה הבאה תצטרך בית"ר להתחזק במספר שחקנים מובילים. מבחינת  גבי גפן ואסי טיכטל, זה התואר הרביעי שלהם יחד כמאמנים בבית"ר. בכל שנה בה הם אימנו יחד הקבוצה עלתה ליגה.

גבי גפן, מאמן הקבוצה: ".עבדנו קשה בשבועות האחרונים, עברנו מכת פציעות, אבל בסופו של דבר כולם התיייצבו ונתנו 100%, עלינו היום למשחק עם שחקני נוער שנתנו משחק מעולה, שיחקו כמו שחקני בוגרים לכל דבר,  וחיפו על העדרותם של הפצועים. ניצחנו היום במערכה החשובה ביותר, אבל יש לנו עוד חמישה משחקים, ואסור לנו למעוד. הכל תלוי בנו, אני מאמין בשחקנים"

אסי טיכטל, עוזר המאמן: ""חודשיים התכוננו למשחק הזה, בשבוע האחרון השחקנים היו בטירוף לקראת המשחק, האימונים המיוחדים שערכנו היו מצויינים וראינו את התוצה היום. השחקנים עמדו כמעט בכל המפתחות שהצבנות לפני המשחק, אבל במיוחד שיחקו מהלב, נתנו את הנשמה"

קלעו לבית"ר:  דניאל 18 נק', שטרית ואיסי מושכל 16 נק' כ"א, בוים 8 נק', תורג'מן 4 נק', אוקנין 3 נק', אברמובסקי וחולודנקו 2 נק' כ"א.
לחדשות נוספות:

ניצחון בדרבי- עולים שלב בגביע
שבוע לפני פתיחת הליגה ניצחון במשחק הרשמי הראשון

ניצחון גדול 73-47 על מטה יהודה. המקום הראשון בידינו
שמואלי להט ברבע הראשון, דניאל ברבע השני, והקבוצה כבר במאזן 5-0 העונה

מסכמים שנה מוצלחת במחלקת הנוער
מחלקת הנוער של בית"ר ירושלים ממשיכה להתפתח, התוצאות מגיעות גם בתור נצחונות

בית"ר ירושלים ניצחה 88-86 לאחר הארכה את גדרות, ועלתה למבחנים
שתי קליעות עונשין של יוני שחר סידרו לקבוצה את המקום השניPowered By Niv Huga כל הזכויות שמורות לבית"ר ירושלים בכדורסל